Nazywam się Danuta Witecy, od ponad 15 lat zajmuję się tłumaczeniami tekstów oraz dokumentów technicznych i nadal ekscytuje mnie możliwość zobaczenia od podszewki procesów technologicznych. Z wykształcenia jestem inżynierem biotechnologiem, natomiast języki obce były moją pasją już od szkoły średniej.

W tłumaczeniach wykorzystuję wiedzę zdobytą podczas studiów politechnicznych, a także podczas stażu i pracy za granicą, gdzie spędziłam łącznie ponad 5 lat. W wyjątkowo wymagających przypadkach korzystam z doświadczenia zaprzyjaźnionych ekspertów z innych dziedzin oraz konsultacji z native speakerami języków obcych, dlatego moje tłumaczenia są zawsze rzetelne,
fachowe i przekazują treść oryginału w możliwie najwierniejszy, a zarazem przystępny sposób.

Wykonuję tłumaczenia z języka angielskiego i czeskiego na polski oraz z polskiego na angielski i czeski. Na wyjazdach zagranicznych tłumaczę podczas spotkań biznesowych, montażowych, szkoleniowych, a często też wspieram merytorycznie rozmowy angielsko-czeskie.

Specjalizuję się w tekstach dotyczących inżynierii środowiska, ekologii, biologii, przemysłu motoryzacyjnego i rafineryjnego, elektrotechniki, energetyki, energii odnawialnej, mechaniki, hutnictwa, kolejnictwa, a także budownictwa i współpracy handlowej.

Współpracuję z biurami tłumaczeń, biurami projektów i firmami produkcyjno-handlowymi.

Zapraszam Państwa do bliższego zapoznania się z moją OFERTĄ.